Krok Po Kroku Instrukcja Aby znaleźć dentystę w Cieszynie - O dentystach

dobrydentysta.cieszyn.pl

Jakie są ceny za zabiegi stomatologiczne

Większość lekarzy stomatologów posiada własne prywatne gabinety stomatologiczne, w których oferują wykonywanie profesjonalnych zabiegów stomatologicznych używając nowoczesnego sprzętu. Bardzo dużo osób korzysta z usług

Krok Po Kroku Instrukcja Aby znaleźć dentystę w Cieszynie - O dentystach dobrydentysta.cieszyn.pl
stomatologicznych chodząc do prywatnych gabinetów, ponieważ oferują one szeroki zakres usług oraz ich profesjonalne wykonanie. Ceny za zabiegi stomatologiczne różnią się w zależności od konkretnej usługi z danego działu stomatologii. Jeśli chcemy poznać ceny za dany zabieg oferowany w wybranym gabinecie stomatologicznym to wystarczy sprawdzić cennik podany na stronie internetowej. Podane na stronie ceny są co prawda cenami orientacyjnymi, ponieważ całościowy koszt przeprowadzanego leczenia jest uzależniony od dodatkowych czynników, między innymi takich, jak ilość zużytego materiału czy czas trwania leczenia. Cennik podany na stronie internetowej danego gabinetu stomatologicznego jest odpowiednio podzielony klasyfikując poszczególne zabiegi do określonych specjalności stomatologicznych, dzięki czemu jest bardziej przejrzysty.


Korzyści z wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Jednym z podstawowych zabiegów oferowanych w ramach stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Istnieją dwie podstawowe metody wybielania zębów oferowane przez gabinety stomatologiczne, a są nimi wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe. Wybielanie gabinetowe ma tą zaletę, że efekt jest niemal natychmiastowy i nie wymaga nakładania codziennie specjalnych żeli i szyn, jak w przypadku wybielania nakładkowego. Inną zaletą wybielania gabinetowego za pomocą specjalnej lampy jest uzyskanie efektu rozjaśnienia zębów o kilka tonów. Wybielanie gabinetowe odbywa się za pomocą specjalnej lampy, którą naświetla się nałożoną pastę wybielającą, dzięki czemu uzyskuje się trwały efekt rozjaśnienia szkliwa bez szkodliwej ingerencji w strukturę zęba. Ponadto efekt takiego wybielania utrzymuje się bardzo długo, a sama procedura trwa jedynie od 30 do 60 minut, co w porównaniu z innymi metodami jest dużo krótszym czasem uzyskania bielszych zębów. Przed wybielaniem zębów należy się umówić na wizytę kontrolną, która przygotuje nasze zęby na ten zabieg.


Jakiego sprzętu używają stomatologowie

Dobry gabinet stomatologiczny musi posiadać odpowiednie wyposażenie oraz sprzęt, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzanie wielu zbiegów stomatologicznych. Jedną z często świadczonych usług w gabinetach jest tak zwana rentgenodiagnostyka stomatologiczna, do której wymagany jest specjalistyczny sprzęt umożliwiający robienie prześwietleń RTG. Innym rodzajem sprzętu, który pozwala na wykonanie zabiegów, jest mikroskop używany w endodoncji mikroskopowej. Dzięki użyciu mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów możliwe jest dokładniejsze czyszczenie i wypełnienie kanałów. Ponadto podczas wybielania gabinetowego z zakresu stomatologii estetycznej używa się specjalnych lamp, którymi naświetla się nałożoną pastę wybielającą. Jak więc widać, poza podstawowym wyposażeniem gabinetu, którym jest fotel dentystyczny i różnego rodzaju wiertła, w stomatologii używa się również innych sprzętów pomocniczych w wykonywaniu zabiegów. Profesjonalne gabinety stomatologiczne korzystają z szerokiego zakresu różnych sprzętów.


Jaka jest różnica między dentystą a stomatologiem

Być może zastanawialiście się kiedyś, dlaczego istnieją gabinety stomatologiczne, ale zazwyczaj idziemy do lekarza dentysty. Czy jest jakaś różnica występująca między lekarzem stomatologiem, a lekarzem dentystą? Gdyby pominąć różnice w nazewnictwie, to żadnej innej różnicy tak naprawdę nie ma. Obecnie nazwy lekarz stomatolog oraz lekarz dentysta mogą być używane naprzemiennie. Istnienie dwóch nazw na ten sam zawód można wytłumaczyć tym, że zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, to osobom po odpowiednich studiach przyznawano tytuł lekarza stomatologa, natomiast po przyłączeniu się do Unii Europejskiej zaczęto używać tytułu lekarza dentysty. Jedyna różnica więc pomiędzy lekarzem dentystą, a lekarzem stomatologiem to czas ukończenia studiów i otrzymania tytułu. Ciekawostką dotyczącą tych nazw jest to, że jedna z nich wywodzi się greki, inna zaś z łaciny. Słowo dentysta ma swoje źródło w łacinie, gdzie dens oznacza ząb, natomiast nazwa stomatolog pochodzi z greki, w której stoma to po prostu usta.