Idziemy do stomatologa - co warto wiedzieć - O dentystach

Stomatologia Zabrze

Stomatolog – jaki powinien być?


Stomatolog to zawód zaufania publicznego. Praca, którą wykonuje stomatolog najczęściej nie wiąże się z utratą życia, czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ma ona jednak ogromny wpływ na samopoczucie i postrzeganie nas przez in

Idziemy do stomatologa - co warto wiedzieć - O dentystach Stomatologia Zabrze
nych. Dobry stomatolog powinien mieć tego świadomość i być specjalistą pełnym profesjonalizmu w pełnym tego słowa rozumieniu. Profesjonalistą na polach: medycznym, kontaktu międzyludzkiego, a nierzadko także..biznesu. Tak, biznesu! Stomatologia w Polsce najczęściej opiera się na funkcjonowaniu niewielkich gabinetów dentystycznych. Żeby otworzyć taką działalność trzeba przygotować biznesplan, zaplanować wiele czynności i realizować krok po kroku swój własny plan.

W tekście tym zastanowimy się nad cechami dobrego stomatologa. Jakie to cechy stomatolog musi posiadać żeby móc zaproponować rozwiązania najwyższej jakości, pełne realnego profesjonalizmu, rzetelności i jakości. Nie oznacza to, że każdy dentysta musi mieć wszystkie takie cechy. W końcu każdy kiedyś gdzieś zaczynał. Ze stomatologami jest tak samo. Rozpoczęcie kariery zawodowej wiąże się z odbywaniem praktyk, ale także późniejszym zatrudnieniem na przykład jako asystent. W tym jakże delikatnym zawodzie kluczowe jest odpowiednie przygotowanie i rzetelność płynąca z doświadczenia właśnie. Jakikolwiek błąd popełniony przez dentystę często bywa nieodwracalny!




Dochodzenie praw po wizycie u stomatologa


Wizyta u stomatologa na ogół przebiega bez żadnych problemów i komplikacji. Co jednak zrobić, jeśli takowe wystąpią? Jak dochodzić swoich praw? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym artykule na ten temat. Każdy pacjent ma prawo do dochodzenia odszkodowania w każdej z dziedzin medycyny. Stomatologia nie jest tu absolutnie żadnym wyjątkiem. Trzeba mieć na uwadze to, że po prostu warto zainteresować się swoimi prawami – prawami pacjenta. Pomoże w tym chociażby rzecznik praw pacjenta, którego zadaniem jest fachowe doradztwo w takich właśnie kwestiach. To właśnie do tej instytucji warto zwrócić się od razu o pomoc!

Czy lekarze mogą popełniać błędy, a jeśli tak, to co im za to grozi? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to i jeszcze na kilka innych pytań. Lekarze oczywiście popełniają błędy. Jeżeli nie wynikają one z ich złej woli, z nieodpowiedniego traktowania pacjenta to jest to kwestia zupełnie inna niż działanie celowe. Niestety polska służba zdrowia od lat boryka się z problemem braku personelu, a co za tym idzie dużego obłożenia lekarzy. Wyjątkiem jest tu na przykład stomatologia – ale tylko z tego względu, że tutaj bardzo rozwinęła się ilość gabinetów prywatnych. Stomatologia będzie potrzebna nie tylko jako uzupełnienie wizyt publicznych, ale także jako fachowa rada i doświadczenie. Popełnienie błędu przez lekarza może wiązać się z konsekwencjami prawnymi, jeżeli zostanie skierowany przeciwko niemu odpowiedni akt oskarżenia.



Źle wyrwane zęby


Wizyta u dentysty w dzisiejszych czasach nie niesie ze sobą jakichś negatywnych emocji, lęków, czy strachu przed źle wykonaną pracą. Dobry stomatolog jest dziś w cenie, a za sprawą możliwości komentowania w internecie, bardzo łatwo jest weryfikować umiejętności i charakter danego lekarza. Nawet jednak najlepszy specjalista może popełnić błąd. Jeśli jest to błąd niewielki i wadę można poprawić, to po przeprosinach najczęściej nie ma problemu i pacjent wraca zadowolony. Owszem, stracił on swój czas, no ale liczy się efekt. Gorzej, jeśli lekarz wyrwał ząb. W takiej sytuacji, jeśli popełnił on błąd, pacjent może domagać się nie tylko wstawienia nowego zęba, ale także stosownego odszkodowania, rzecz jasna na drodze sądowej.

Współczesne metody leczenia zębów odpowiadają wymaganiom dzisiejszego rynku. Tylko to daje możliwość utrzymania uzębienia w odpowiedniej formie, szybkiego leczenia. Szybkie leczenie oznacza także, że jest to leczenie skuteczne. Jak podkreślają specjaliści w swoich dziedzinach – im mniej ingerencji w uzębienie tym lepiej. Jest to kluczowa informacja dla wszystkich żywo zainteresowanych tematem zdrowia, higieny jamy ustnej i generalnie zdrowego samopoczucia. Trzeba mieć na względzie to, że o naszym samopoczuciu w dużej mierze decyduje stan uzębienia, utrzymywanie organizmu w odpowiedniej formie fizycznej. Jest to rzecz wręcz obowiązkowa i po prostu bardzo, bardzo ważna!